26 лип. 2017 р.

Прогулянка по Шенвізе. м. Запоріжжя к.19 - п.20ст.

   У Запоріжжі є цікаві місця. У цьому переконав #РоманАкбаш під час #прогулянкипоШенвізе. Це була подорож-відкриття. Дякую за прекрасний вечір! Побували в гостях у драконів, побачили найстаріший будинок Запоріжжя та найдавнішу аптеку, дізналися по історію будівництва БК АвтоЗАЗ, перенеслися у часі на площі Привокзальній, переконалися, що промислове будівництво може бути красивим, величним та не тільки сучасним, коли опинилися біля #млинаНібура Це подорож-відкриття, бо не сподівалася, що буде так багато людей: молодь і мої ровесники, родини з дітьми. Тішуся з цього, значить не все так погано у нашому корлівстві. Після таких прогулянок з"являється відчуття, що всу у нас, українців, буде добре. Бажано б тільки привести до ладу архітектурні старожитності у місті. Знаю, що це була моя не остання прогулянка рідним містом у такій чудовій компанії.Фото Людмилы Корчевой.

Дом с драконами. Поместье шульца (мера) Шенвизе (г. Александровск)
 


Фото Людмилы Корчевой.
мельница Нибура (вид с моста на Космос)
Фото Людмилы Корчевой.
мельница Нибура (вид со двора)
автор тексту та фото Корчева Л.М.

Фото Юлии Волковой.
Это дом известного промышленника Иоганна Леппа - почетного гражданина Александровска, кавалера золотой медали министерства образования России, мецената. Промышленник-меннонит финансировал обучение в Александровском механико-техническом училище рабочим своих заводов, а для их детей учредил стипендию имени своего отца – Питера Леппа. От типичных менонитских жилищ дом выделяется затейливым кирпичным декором и большими арками, которые объединяют по два окна.

Тут же, по соседству, находится особняк еще одного совладельца компании «Лепп и Вальман» - Авраама Леппа. 

Фото Юлии Волковой.Экскурсия (пешеходная) по старой части родного Запорожья. Типичный менонитский дом стоит напротив обители ГеленНибур, представительницы известной династии мельничных королей Юга России.


Автор тексту та фото Волкова Ю.В.

Немає коментарів:

Дописати коментар