30 черв. 2012 р.

Що почитати? Сучасна українська література

Коли маєш вільний час, то хочеться не тільки відпочивати, відсипатися, нічого не робити, але й дізнатися щось нове, відкрити для себе незвідані горизонти. Приходить час, коли хочеться потримати у руках "справді хорошу книгу", щось нове, незнане для себе. На превеликий жаль, учитель у своєму читанні хоча і має багатий вибір, проте все одно обмежений шкільною програмою, обертається навколо неї. Тим більшим є задоволення від нової книги.
Нещодавно мені до рук потрапила  збірка творів "Сучасна українська література: кінець ХХ - початок ХХІ століття".   Збірка складається із трьох розділів: поезія, проза, короткий літературно- критичний додаток. 
Із роздумами над деякими творами хотілося б поділитися.

Василь Портяк. Фото з сайту www.day.kiev.ua 
Василь Портяк "Гуцульський рік" (На берегах старого календаря) - це ще одна спроба осмислити нашу багатостраждальну історію. Повоєнний час: "лісовики", НКВС та звичайні мирні селяни. Саме селяни стали заручниками проистояння двох сил, у кожної з них була своя правда, своя мрія, за яку вони нещадно проливали кров як ідеологічних ворогів, так і мирних жителів. 
Родина священника стала однією із жертв цієї війни: допомагали "лісовикам", переховуючи матір отамана, були цьковані НКВС за співпрацю з повстанцями. Між молотом та наковальнею. Між двох сил не можна вийти сухим із води.  Трагедія народу на прикладі однієї родини. Безжальний молох історії перемолотив ще одну родину: батька заарештовано,  донька зреклася батька під час прийняття її у піонери, мати змарніла і лише сподівається на час, який розставить все по місцях....

Більше матеріалів про Василя Портяка знайдете тут.http://litakcent.com/2009/03/18/ne-laureat/

1 коментар:

 1. Ті, кому подобається українська література!
  Раджу вам виписати літературно-художній журнал «Дніпро».
  Зорієнтований на сучасних читачів та має в собі багато цікавих рубрик, таких як: проза, сучасна поезія, драма та ін.
  Також в журналі публікується багато сучасних українських авторів.
  Розвивайтесь літературно, друзі!!!
  http://www.dnipro-ukr.com.ua/

  ВідповістиВидалити